O mně

Jsem vývojář a konzultant z Jihočeského kraje, který se zajímá o .NET a agilní techniky vývoje. V současné době se nejvíce zaměřuji na : #KISS , #DRY , #SOLID , #DDD , #CQRS a #DevOps

Ačkoliv jsem vývojář a zajímám se o IT, tak se stále považuji za zcela normálního člověka. Jsem věčný optimista a snílek v mnoha ohledech. Dlouhou dobu jsem zvažoval, zda se v dnešní době vůbec oplatí psát blog. V době, kdy nám Stackoverflow neustále bobtná, dzone.com se neustále plní kvalitními články a odebírání a čtení všech dostupných a kvalitních článků není ve fyzických možnostech jedince.

Ale i v této době jsem dospěl k závěru, že sdílení kvalitní informace je pořád natolik cenné, že to smysl má. Velký problém dnešního internetu, který osobně vnímám je, že je dnes obrovské množství informací a návodů, přes které se dopátrat opravdu dobré rady, je téměř nemožné.

S rozvojem technologií a čím dál kratším release cyklem, je na internetu tolik článků a rad, že se člověk bude muset naučit používat i druhou stránku v Google vyhledávání.

Proč tedy psát další blog ? Smutná pravda pro všechny programátory je ta, že co jste před rokem považovali za revoluční vychytávku nebo návrh, se Vám bude časem spíš zdát jako špagety kód nebo nepochopitelný omyl.

Pro slovo vývoj existuje ve slovníku jedno krásné synonymum a to evoluce. Pokud chcete být někdy opravdu dobrým programátorem, musíte se neustále učit a hlavně mít hlavu otevřenou novým myšlenkám. Nemusíte všechny hned pojmout za své, protože další dekáda zajisté přinese zase další, ale Vaše návyky a návrhy by měly být poplatné alespoň století, ve kterém programujete.

Rozhodl jsem se tedy psát blog, protože bych rád přinesl trochu nevšední pohled vývojáře, který rád přemýšlí 🙂