Lokalizace NopCommerce

Posted on Posted in NopCommerce

NopCommerce je primárně lokalizovaný do angličtiny a o další jazykové mutace se stará komunita. Díky tomu, že se komunita NopCommerce nachází po celém světě, tak je jazykových mutací opravdu hodně. Lokalizace systému není však pouze o jazykové mutaci, ale i o nastavení měny a dalších. Takže jak na to, aby bylo všechno hezky česky 🙂 ? Předpokladem pro nastavení lokalizace je nainstalovaný systém, takže pokud ještě nemáte NopCommerce nainstalovanou můžete se podívat jak se instaluje zde .

V případě, že máte již systém nainstalovaný, je nutné si stáhnout českou jazykovou mutaci. Jazyková mutace pro verzi 3.9.0 vznikla z mé iniciativy, takže pokud naleznete chyby nebo budete chtít přispět do české lokalizace produktů nopCommerce, tak mě klidně kontaktujte.

 

Pokud máte staženou českou lokalizaci, tak se do toho můžeme pustit. Prvním krokem je přidat novou měnu.

 

Aby měna fungovala korektně, je nutné jí nastavit jako primární měnu pro obchod.

Když máme založenou měnu, můžeme založit nový jazyk.

Po zadefinování nového jazyku jej uložte a zůstaňte na kartě jazyka.

Jazyk byl úspěšně vytvořen a můžeme udělat import jazykové mutace.

Po načtení zdrojů si můžete přepnout administraci do češtiny. Pokud budete provozovat e-shop pouze v češtině, je nejlepší anglickou jazykovou mutaci vypnout. Ještě je nutné nastavit výchozí jednotky, protože se ve výchozím stavu používá libra jako váhová jednotka a stopa jako jednotka délky. A lokalizace je úspěšně nastavena 🙂