NopCommerce GoPay Plugin – Platba kartou

Plugin GoPay.Standard je rozšíření pro NopCommerce 4.00 a 3.90, které umožňuje provozovateli obchodu využívat platební bránu společnosti GoPay s.r.o.

Plugin přidává do NopCommerce pouze platební metodu : platba kartou (online). Pro online bankovní převod pomocí brány GoPay lze využít jiný modul GoPay.BankTransfer ( dostupný během ledna 2018).

 

Jak to funguje ?

Instalace probíhá standardním způsobem jako nopCommerce plugin. Po instalaci pluginu je nutné dokončit konfiguraci. Před dokončením konfigurace je nutné mít uzavřenou smlouvu se společností GoPay s.r.o, která Vám poskytne testovací a produkční prostředí. Všechny potřebné údaje pro dokončení konfigurace dostanete do emailu od společnosti GoPay.

 

Testovací prostředí

Před uvedením do produkčního prostředí je nutné otestovat platby v testovacím režimu, nejlépe mimo produkční prostředí Vašeho obchodu.  Platební modul je závislí na nastavení systému. Proto je nezbytné otestovat platby v testovacím režimu, aby se předešlo možným chybám. V případě, že Váš systém rozšiřujete nestandardním způsobem a zasahujete do jádra systému je možné, že plugin bude nutné upravit. V tomto případě mne kontaktujte. 

Plugin využívá pro integraci EET variantu B. Její popis naleznete v dokumentaci platební brány zde. Plugin podporuje i B2B zákazníky. V tomto případě se do EET předává celková cena jako položka, na kterou se nevztahuje DPH. Pro tento případ je však nutné mít ověřené DIČ u zákazníka a nastavit mu v administraci příznak nákupu bez DPH.

Z pohledu zákazníka

Po instalaci a konfiguraci pluginu se zobrazí platební metoda při procesu dokončování objednávky. Platba využívá variantu Redirect (přesměrování). Tzn, že po dokončení objednávky budete přesměrováni na platební bránu GoPay.

 

Po vyplnění platebních údajů a úspěšné platbě budete přesměrováni zpět do obchodu. V případě uzavření platební brány, budete taky přesměrováni zpět do obchodu.

 

 

Přesměrování platební brány probíhá na standardní stránku pro dokončení objednávky. V horní části stránky se zobrazí stav platební transakce. Všechny informační texty jsou řešené přes lokalizaci. Takže je možné všechny texty měnit z administrace. Jazykové nastavení brány se přebírá z nastavení systému. Pro českou verzi platební brány je nutné mít zadefinovaný jazyk.