Plugin Zásilkovna.cz

Před samotnou instalací pluginu je nutné mít uzavřenou smlouvu se společností Zásilkovna.cz. V partnerské zóně zasilkovna.cz v sekci můj účet, naleznete potřebné přístupové údaje, které jsou nutné pro nastavení pluginu.

Plugin lze stáhnout zde

Jak to funguje ?

První verze 1.0.0 je zcela zdarma. Je však nutné upřesnit její chování. Modul využívá standardního rozhraní IPickupPointProvider systému nopCommerce. V praxi to znamená, že modul Vám přidá do systému dalšího poskytovatele odběrných míst. To však sebou nese několik omezení a to především v podobě fixní ceny dopravy. Tato verze nenačítá ceny z přepravních hladin. Takže pokud posíláte balíky nad 10 kg, je nutné to při nastavení ceny zohlednit.

Z pohledu zákazníka

Při procesu dokončení objednávky se možnost vyzvednutí zobrazí v druhém kroku, kde uživatel zvolí pobočku zásilkovny. Pokud máte v systému povolené zobrazení mapy, tak se jednotlivé pobočky zobrazí na mapě. Výběr probíhá pomocí roletového menu, kde je i možnost vyhledávání, takže uživatel může začít psát třeba PSČ.

 

Po výběru pobočky se mu zobrazí bod na mapě a otevírací doba.

Z pohledu zákazníka je to již vše zbytek procesu dokončení objednávky je stejný.

Z pohledu administrátora

Modul se instaluje klasickým způsobem, jako každý plugin pro nopCommerce. Po instalaci je nutné dokončit konfiguraci, aby bylo možné modul začít používat. Klikněte na tlačítko konfigurovat.

 

 

Po instalaci nejsou zatím v systému žádné pobočky. Je to z důvodu, že seznam poboček je závislý na rozsahu Vaší smlouvy se společností zasilkovna.cz. Pro získání poboček je nutné nejdřív zadat přístupové údaje pro Váš partnerský účet.

 

 

 

 

Po kliknutí na tlačítko Nastavení API Zásilkovna se Vám otevře okno, kde je nutné vložit údaje a uložit. Zde se dá zadat cena, která se nastaví jako výchozí pro všechny pobočky. V mnoha případech bude stačit nastavit základní cenu do 5 Kg.

 

 

Po nastavení přístupů do systému Zásilkovna.cz je nutné zapnout automatickou úlohu, která bude automaticky aktualizovat jednotlivé pobočky. Přejděte do menu Systém -> Naplánované úlohy

 

 

Úloha se do systému přidá během instalace pluginu. Takže je nutné ji akorát povolit  a spustit. Po spuštění úlohy se do systému stáhnou všechny pobočky, které máte nasmlouvané se systémem zasilkovna.cz. Po vykonání úlohy se Vám zobrazí informace o dokončení. V tuto chvíli již máte pobočky v systému.

 

 

V systému sice není vypnutá možnost editace poboček, ale nedoporučuji je editovat. Automatická úloha se spouští každý den, takže informace se aktualizují ze serveru zasilkovna.cz

 

 

 

Podání Zásilky

Pro zjednodušení práce se systémem Zásilkovna.cz, je možné podat zásilku přímo z administračního rozhraní obchodu. Na detailu objednávky je během instalace přidána nová záložka Zásilkovna API. Na této záložce se Vám zobrazí formulář, který obsahuje parametry z původní objednávky, ale lze je editovat. Po kontrole údajů lze odeslat data do systému zásilkovna.cz stisknutím tlačítka Vytvořit balíček na zasilkovna.cz. V případě, že podání proběhlo v pořádku, je možné ze systému vytisknout i štítek na balík.

 

 

Podané zásilky je možné vidět a editovat již jen v partnerské sekci zásilkovna.cz